KÜLLİYAT SERİSİ 8'Lİ SET

Bu ürünü 2727 kişi inceledi ...
275,00 250,00
KDV
Dahil

Kargo : Alıcı Öder


Stok Kodu
:   0
Sayfa Sayısı
:   2400
Piyasa Fiyatı
:   250
ADET
:  
KÜLLİYAT SERİSİ 8'Lİ SET
ORJİNAL
ÜRÜN GARANTİSİ
ÖDEME
KORUMA SİSTEMİ
ONLİNE
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Ürün Özellikler

 
Ayrıntılar

Değerli Kardeşim!

Daha önce 7’li set olarak çıkardığımız külliyatımıza, iki konuyu daha ilave ederek 8 kitaba çıkardık ve tamamladık.

-Külliyatımız; ÖSYM, DİYANET ve AÖF kanallarıyla yapılan -MBSTS-GYS-DKAB-İHTİSAS-DHBT sınavlarına % 100 uyumludur.

-Piyasadaki kitapların yetersiz ve eksik olmasından dolayı kapsamlı ve doyurucu kitaplara ihtiyaç olduğunu fark ettik ve 2018-2019 yılı sınavları için 1. Baskısını(DHBT ve MBSTS), 2021-2022 yılı için de 2. Baskısını(KÜLLİYAT SERİSİ) tamamlayarak hizmetinize sunduk.

KONULARI

Usul-u Fıkıh, İslam Hukuku, İlmihal, İslam İbadet Esasları; Tecvid, Tefsir Usulü, Tefsir edebiyatı, Kur’an Tarihi; Hadis Tarihi, Usulü ve Edebiyatı; Mezhepler Tarihi ve Dinler Tarihi; Kelam ve Akaid, İslam İnanç Esasları; Siyer ve İslam Tarihi(Dört Halife, Emevi, Abbasi ve Endülüs); İslam Ahlakı ve Dini Hitabet.

✎Her konunun kavramları verilmiştir.

✎Konu anlatımı ve test usulüdür.

✎Konular muhtasar değil eksiksiz alınmıştır. Bu sebeple de ‘’KÜLLİYAT’’ olarak ifade edilmiştir.

✎Konular DİYANET ve İLAHİYAT Kaynaklarından yani bizzat sorumlu olduğunuz kaynaklardan hazırlanmıştır.

 

Neden DİYANET SINAVLARINA HAZIRLIK SERİSİ adını kullandınız?

Değerli Kardeşim!

✎Sınavların adı değişiktir fakat konuları aynıdır. İslam kaynakları birdir değişmez. Birinde farklı diğerinde farklı olamaz. Bizim külliyatımız TÜM DİYANET SINAVLARI için hazırlanmıştır. 

✎Yukarıda verdiğimiz konular -DKAB-GYS-MBSTS-DHBT-İHTİSAS- için aynıdır. Sadece GYS de mevzuat, DKAB ta eğitim bilimleri, İhtisasta Arapça, DHBT de de dini hitabet farklıdır. 

✎Biz yeni külliyatımıza İslam Ahlak Felsefesi ve Dini Hitabet konularını da alıp tamamladık. Alan konularımızı eksiksiz tamamladık. Bu sebeple üzerine DHBT, GYS, MBSTS vs. yazıp aynı konuları farklıymış gibi vermek istemedik.

✎Hem biz külliyatımızı başta da ifade ettiğimiz üzere, İlahiyat kaynakları ve Diyanet Kitaplarından hazırladık.

 

Külliyattan Biraz Bahseder misiniz?

Kardeşim!

Tüm konular eksiksiz alınmış ve sınav formatıyla anlatılmıştır. Farklara, ortak noktalara işarete edilmiştir. Dikkat edilmesi gereken yerlerde uyarı yapılmıştır. Biz MBSTS ve İlahiyat kaynaklarını birleştirdik. Siyer ve İslam Tarihini ve tüm konuları baştan sona tüm yönleriyle ele aldık.

Külliyatınızın Başarısı Nedir?

2018 yılında 7’li set olarak çıkardık. Girdiği tüm sınavlarda zirve yaptı. 7 kaynak kitap başarılı olamayacaksa, bizim bu kadar masrafla bunu tekrar 8 kitap olarak çıkarmamızın anlamı olmazdı. 2018’de bu kitaplardan çalışanlar hedeflerine ulaştılar. 2018 ve 2019 MBSTS de 58 soruyu ayrı ayrı tutturdu. 2019 GYS’de zirve yaptı. 2018 DHBT’de toplam 80 sorunun 78’ini tutturdu. Siz bu eserlere çalışırsanız, önünüzde engel kalmaz. ÖSYM sistemiyle bayağı zor sorularıyla harika bir eser.

Konu ve sıra takibiyle gidiyor ve her konunun sonunda testleri veriyor. İhtilafa düştüğünüz yerde direkt konuya dönüp yanlış mı, doğru mu olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Kitabı Ücreti Pahalı Değil mi?

Kardeşim!

8 ana kitap yani külliyat alıyorsunuz. Bu eserler anlık ve günü kurtarma amacı gütmüyor. Aldığınız bu eserle siz MBSTS, GYS ve İHTİSASA; eşiniz Öğretici sınavına(DHBT), Çocuğunuz DHBT’ye, DIKAB’a çalışabilirsiniz. Bu külliyattır. Size ve çocuklarınıza hizmet edecek kaynak eserlerdir. Kitap başı 13 TL gibi bir ücreti var.

Son Söz

Külliyatımız camiamıza hayırlı olsun. Sizlerin başarısı için büyük fedakarlık yaparak bu eserleri hazırlayıp çıkarttık. Artık bir kitaptan başarı yakalanamayacağını gördük. Muhtasar alınmış kitaplarla başarı olmadığını sizlerde gördünüz. O zaman geleceğimizi ilgilendiren sınavlar için geniş ve tam kaynaklardan çalışmak gereklidir.

-Külliyatımız önceki 7’li sette bulunan hatalardan arındırılmış ve defalarca tashih edilmiştir. Yeni konu ve sorular eklenerek 8 SET OLARAK tamamlanmıştır.

 

KÜLLİYATIMIZIN KAYNAKLARI

1-Diyanet İslam İmihali I ve II. Ciltler.

2-TDVİA

3-İlahiyat (Lisans) Kitapları.

4-Tefsir Usülü İsmail CERRAHOĞLU

5-Hadis Usülü TALAT KOÇYİĞİT

6-Kur’an Yolu Meal ve Tefsiri (Komüsyon)

7-Tecvid DAVUD KAYA

8-Siyer İSMAİL SARIÇAM Evrensel Mesaj

8-İlahiyat Önlisans Kitapları

9-İmam Hatip Lisesi Kitapları

 

İRTİBAT VE SİPARİŞ NO

0.535.820.33.32

 

İNCELEMEK İÇİN TILAYIN    İNCELEMEK İÇİN TILAYIN

BU İKİ MİNİ KİTAP HEDİYE

 

 DİKKAT

SHOPİER üzerinden Kredi kart ile PEŞİN veya TAKSİTLİ almak istiyorsan BURAYA tıklayın. Bu ürüne ait yorum bulunmamaktadır


  BANKA ADI VADE FARKI TAKSİT SAYISI AYLIK TAKSİT TOPLAM TUTAR